FOTO Cristiano Ronaldo, un car de nervi după ce a fost schimbat, pentru prima dată de când a venit la Al Nassr. Ce a făcut portughezul

Cristiano Ronaldo al nassr Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 15 Martie 2023, 17:41
Data actualizarii: Miercuri 15 Martie 2023, 17:53

Al Nassr a învins echipa Abha cu scorul de 3-1 în sferturile Cupei Regelui din Arabia Saudită.

Cristiano Ronaldo a avut o evoluție ștearsă, în care nu a marcat gol, a primit un cartonaş galben şi a fost înlocuit pentru prima oară de când joacă la clubul saudit.

Este al treilea meci consecutiv pentru starul portughez în care nu înscrie şi încă nu a reuşit primul lui gol pe stadionul lui Al Nassr.

Înaintea ultimelor două meciuri de campionat, Cristiano Ronaldo contribuise la zece goluri consecutive, cu opt marcate şi două pase decisive. Portughezul a fost înlocuit în minutul 87 de Anderson Talisca, golgheterul ligii saudite, refăcut după o accidentare, iar camerele de filmat i-au surprins reacția fotbalistului, pe banca de rezerve.

Cristiano Ronaldo, jucătorul lunii februarie în Arabia Saudită

Desemnat jucătorul lunii februarie în Arabia Saudită, Cristiano Ronaldo a ajuns la două meciuri consecutive fără gol sau assist la Al Nassr. În precedenta etapă, echipa sa a câștigat cu 3-1 împotriva lui Al Batin, toate golurile fiind marcate în prelungiri.

În schimb, CR7 a marcat opt goluri și a oferit două pase decisive în cele patru meciuri jucate la Al Nassr în februarie.

În runda următoare, sâmbătă, 18 martie, Al Nassr va primi vizita celor de la Abha, ocupanta locului 11 din campionatul Arabiei Saudite.