Cristiano Ronaldo a vorbit cu presa arabă imediat după ce a marcat patru goluri pentru Al-Nassr

Cristiano Ronaldo Al-Nassr Fotbal extern
Data publicarii: Joi 09 Februarie 2023, 23:29
Data actualizarii: Joi 09 Februarie 2023, 23:30

Cristiano Ronaldo (38 de ani) a oferit prima reacție după ce a marcat patru goluri pentru Al-Nassr în meciul cu Al-Wehda.

Portughezul a reușit o ”dublă” în minutele 21 și 40. În partea secundă a reușit hat-trick-ul din penalty și a stabilit scorul final în minutul 61.

Cristiano Ronaldo: ”Sunt foarte fericit”

După meci, Ronaldo a oferit o primă reacție. A fost al doilea meci în care portughezul a reușit să marcheze în Arabia Saudită. În plus, Ronaldo a depășit borna de 500 de goluri marcate pe plan intern pentru echipele de club la care a evoluat.

"Mulțumesc pentru primire, echipa a jucat bine și a căutat victoria. Sunt foarte fericit pentru rezultat, dar și pentru faptul că am marcat 4 goluri. Sunt cu atât mai bucuros că am reușit să îmi ajut colegii", a spus Ronaldo, conform publicației arabe alyaum.com.

Atacantul portughez s-a despărțit de Manchester United în urmă cu mai bine de o lună, de comun acord, după interviul exploziv pe care i l-a acordat jurnalistului britanic Piers Morgan.

În cadrul interviului, Cristiano Ronaldo nu a menajat pe nimeni de la United, criticând conducerea dur, dar și pe antrenorul Erik ten Hag.

Al-Nassr a egalat-o pe Al Shabab în fruntea clasamentului din campionatul Arabiei Saudite, în condițiile în care echipa lui Ronaldo are un meci în minus față de principala contracandidată la titlu.

Ronaldo a mai înscris pentru Al-Nassr și în ultimul meci, cu Al-Fateh, încheiat la egalitate, 2-2. 20 de milioane de euro este cota de piață a starului portughez.