VIDEO Cristiano Ronaldo, patru goluri pentru Al-Nassr! Portughezul face show în Arabia Saudită

Cristiano Ronaldo Al-Nassr Fotbal extern
Data publicarii: Joi 09 Februarie 2023, 20:55
Data actualizarii: Joi 09 Februarie 2023, 20:55

Cristiano Ronaldo (38 de ani) a înscris din nou pentru Al-Nassr, în deplasarea de la Al Wehda.

UPDATE: Ronaldo a mai reușit două goluri și în repriza secundă! Portughezul a înscris în minutele 51, respectiv 61, și a ajuns la patru reușite. Al-Nassr o conduce cu 4-0 pe Al Wehda!

Știrea inițială:

Mai întâi, starul portughez a punctat în minutul 21 după o pasă excelentă a lui Ghareeb, între linii. Ronaldo a înscris cu un șut cu stângul, la colțul lung, la care portarul advers nu a avut nicio șansă.

Cristiano Ronaldo, ”dublă” în prima repriză pentru Al-Nassr

Starul portughez a punctat și în minutul 40, când a scăpat singur cu portarul advers și l-a executat pe acesta cu un șut pe jos. Ronaldo a ajuns la 501 reușite pentru echipele de club în cariera sa, în competițiile interne.

Dacă va câștiga acest meci, Al-Nassr o va egala pe Al Shabab în fruntea clasamentului din campionatul Arabiei Saudite, în condițiile în care echipa lui Ronaldo are un meci în minus față de principala contracandidată la titlu.

Ronaldo a mai înscris pentru Al-Nassr și în ultimul meci, cu Al-Fateh, încheiat la egalitate, 2-2.

20 de milioane de euro este cota de piață a starului portughez.