VIDEO Cristiano Ronaldo a răbufnit după o decizie inexplicabiă a arbitrului: "Mereu sunteți împotriva mea!"

Cristiano Ronaldo al nassr Arabia Saudita Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 30 August 2023, 09:06
Data actualizarii: Miercuri 30 August 2023, 12:24

Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo și Sadio Mane, a obținut o victorie categorică în campionatul Arabiei Saudite, 4-0 contra lui Al Shabab, în runda a patra.

Cristiano Ronaldo și-a trecut rapid dubla în cont, cu două goluri marcate din penalty în prima repriză. Starul portughez a oferit și o pasă decisivă lui Sadio Mane, iar Sultan Al Ghannam a stabilit scorul final în repriza secundă.

Cristiano Ronaldo a răbufnit după o decizie inexplicabiă a arbitrului

Ronaldo își putea trece în cont hat-trick-ul, însă un gol i-a fost anulat în minutul 19, după intervenția VAR. Arbitrii au considerat că starul portughez și-a împins un adversar înainte de a înscrie cu capul după un corner, însă reluările nu par să arate asta.

"Gol inexplicabil anulat lui Cristiano. Este evident că nu și-a împins adversarul", au scris jurnaliștii spanioli de la Marca. Ibericii au remarcat și reacția nervoasă a lui Ronaldo la adresa arbitrului când a aflat că golul său a fost anulat: "Mereu sunteți împotriva mea", a spus CR7.

Cristiano Ronaldo a marcat cinci goluri și a oferit trei pase decisive în primele patre meciuri la Al Nassr din acest sezon. Formația sa ocupă locul 4 în campionat, cu șase puncte, la șase lungimi în spatele liderului Al Ittihad, care are un parcurs perfect.