"Messi? Cine e Messi?" Barcelona a luat gol din secunda 57 si nu a mai tremurat atat de 6 ani: Barca 0-1 Sampdoria! VIDEO

Data publicarii: Luni 20 August 2012, 23:10
Data actualizarii: Marti 21 August 2012, 01:09

Barcelona 0-1 Sampdoria | Barcelona a batut cu 5-1 pe Real Sociedad in prima etapa din Spania. La doar 24 de ore a urmat meciul cu Sampdoria de la Trofeul Gamper, care nu a mai mers atat de bine. Barca a luat gol din primul minut de joc si nu a reusit sa inscrie.

Min 66: Ocazie MARE pentru Sampdoria. Mingea sutata de Pozzi a atins bara!

Min 45: Deulofeu este senzatia primei reprize, inca o serie uimitoare de driblinguri. Din pacate, sutul sau este oprit de acelasi Romero

Min 44: Ocazie URIASA pentru Deulofeu. Romero a reusit sa ii fure mingea in ultima clipa

Min 40: Barcelona nu se regaseste, super pustii lui Vilanova nu reusesc sa gaseasca drumul spre poarta

Min 35: Maxi Lopez scapa singur cu Pinto dupa o lansare excelenta, sutul sau este oprit insa de portarul spaniol

Min 30: Planas opreste la timp un contra atac extrem de rapid al celor de la Sampdoria

Min 29: Deulofeu face legea pe flancul drept al atacului Barcelonei. Inca o actiune de senzatie a tanarului fotbalist care ii ridiculizeaza pe fundasii italieni

Min 23: David Villa isi face si el simtita prezenta dar sutul sau din lovitura libera trece departe de poarta

Min 22: Affelay trece spectaculos de un adversar dar este faultat. Inca o lovitura libera periculoasa pentru catalani.

Min 19: dos Santos executa o lovitura libera de pe partea stanga dar portatul italienilor retine fara probleme

Min 14: Italienii fac un joc excelent pana acum si nu le ofera nici o sansa tinerilor Barcelonei

Min 12: Deulofeu trece superb de un adversar si centreaza din partea dreapta dar mingea trece prin fata portii

Min 10: Deocamdata nici o ocazie importanta pentru catalani, Jonathan dos Santos a incercat un sunt de la distanta, insa la mare departare de poarta

Min 1: GOOOOOL SAMPDORIA! Inceput FABULOS de meci. Soriano inscrie.

Arbitrul fluiera inceputul meciului!

A INCEPUT SPECTACOLUL! Echipele au iesit pe teren in uralele celor 90 de mii de suporteri!
Echipa de start a Barcelonei: Pinto, Montoya, Fontàs, Bartra, Planas, Dos Santos, Espinosa, S.Roberto, Deulofeu, Villa si Afellay

INFO MECI:
Prezentarea oficiala a Barcelonei a inceput cu o ora inaintea meciului. Eroii finalei de pe Wembley 1992 au intrat rand pe rand pe teren. Intreg stadionul i-a salutat pe jucatorii din de la Barcelona care au reusit in acest an sa castige Euro 2012.

Fanii au fost emotionati sa-l vada pe Abidal si l-au aplaudat minute in sir pentru curajul si devotamentul de care a dat parte in ultimul an. Capitanii Barcelonei, Puyol, Xavi, Valdes si Iniesta au fost prezentati si ei pe Camp Nou".