CAMERUN, like a BROOS! Victorie senzationala in finala cu Egiptul dupa 2 schimbari GENIALE! VIDEO

Camerun Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 05 Februarie 2017, 23:29
Data actualizarii: Duminica 05 Februarie 2017, 23:36

Camerun a castigat pentru prima data dupa 35 de ani Cupa Africii!

Nationala Camerunului a cucerit marele trofeul de pe continentul african! Nationala lui Hugo Broos a invins in finala Egiptul dupa ce a revenit de la 0-1! VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI

Jucatorul celor de la Arsenal, Elneny, a reusit sa deschida scorul din pasa lui Salah, insa Camerun a intors rezultatul. Mai intai prin N'Koulou, in minutul 59, apoi prin Aboubakar in minutul 88! Selectionerul Hugo Broos este marele erou dupa ce a avut inspiratie la schimbari, ambii marcatori fiind introdusi pe parcursul meciului!

Camerun a castigat pentru a 5-a oara trofeul, dupa victoriile din 1963, 1965, 1978 si 1982. Camerun va reprezenta anul acest Africa la Cupa Confederatiilor ce va avea loc in Rusia.