Brazilia Neymar Fotbal extern Brazilia si-a DEMOLAT adversara in prima etapa din preliminarii! Neymar a fost recuperat in ultimul moment si a reusit un meci fantastic!
Data publicarii: Sambata 10 Octombrie 2020, 10:50
Data actualizarii: Sambata 10 Octombrie 2020, 11:04

Neymar a lipsit de la ultimele antrenamente ale Braziliei datorita unei dureri la spate.

Starul lui Paris Saint-Germain a fost incert pentru meciul de sambata dimineata contra Boliviei, insa a fost recuperat in ultimul moment. Neymar a fost integralist in meciul contra Boliviei, scor 5-0, si a reusit sa paseze la doua dintre golurile Braziliei (minutul 49 Firmino si minutul 73 Coutinho).

Chiar daca nu a reusit sa marcheze, Neymar a fost cel mai bun om de pe teren, avand nu mai putin de 18 dribblinguri si 4 sanse create in toata partida.

La doar 28 de ani, Neymar are 61 de goluri si 44 de pase decisive pentru Brazilia, in 102 partide jucate.