Data publicarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 14:58
Data actualizarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 15:07

Echipa este lider în campionat și are un golaveraj incredibil.

Dacă echipa masculină a Barcelonei este în criză, fetele grupării catalane fac spectacol în Primera Division.

Băieții lui Ronald Koeman sunt pe ultimul loc în grupele Ligii Campionilor și pe poziția a șaptea în campionat, cel puțin până la meciurile etapei din acest week-end. Barcelona Femeni însă este lider detașat în liga feminină.

Sunt cele mai tari din Europa

După cinci etape, au tot atâtea victorii și un golaveraj incredibil, 35-1! În ultima etapă a venit rândul celor de la Alaves să fie victimele.

Barca s-a impus în această după-amiază cu 9-1 după ce a fost condusă cu 1-0 până aproape de minutul 30. Nouă goluri și nouă marcatoare diferite, printre reușite numărându-se și un autogol.

Barcelona Femeni este deținătoarea en-titre a trofeului Ligii Campionilor după finala câștigată în luna mai, 4-0 cu Chelsea. În plus, a câștigat și ultimele două ediții de campionat în Spania, unde deține recordul de titluri, șase la număr, toate obținute în ultimul deceniu.