Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 28 Octombrie 2012, 14:28
Data actualizarii: Duminica 28 Octombrie 2012, 15:48

Ajax a jucat in zece oameni din minutul 75 insa a avut o sansa uriasa sa castige. In minutul 90, Pele a inscris dintr-un voleu de senzatie si le-a adus un punct celor de la Feyenoord.

LIVE VIDEO:
Min 90: SUPER GOL inscris de Pelle dupa un voleu de senzatie!

Min 75: Moisader este eliminat pentru al doilea galben

Min 48: 2-1 pentru Ajax! Siem de Jong inscrie dupa o lovitura libera perfect executata de Eriksen

Min 23: GOOOOOOL! Boetius egaleaza cu un sut din careu

Min 12: GOOOOOOL Ajax! Eriksen deschide scorul: Nebunie in peluza fanilor lui Ajax! (Umeaza video in cateva momente)

INFO MECI:
Ajax trage tare pentru a urca pe podium in Olanda. Inaintea meciului cu Feyenoord este pe locul 5 in campionat, dupa 9 etape. Sezonul nu arata atat de bine, precum a fost cel de anul trecut, cand Ajax a castigat titlul. In 9 meciuri au strans 5 egaluri si 4 victorii.