Marinescu a pierdut orice sansa la locul 3 in Formula 2! Romanul s-a clasat pe 5 in circuitul Catalunya!

Formula 2
Data publicarii: Sambata 29 Octombrie 2011, 16:45
Data actualizarii: Sambata 29 Octombrie 2011, 16:49

Mihai Marinescu a pierdut orice speranta de podium in Formula 2, dupa prima cursa de la Barcelona

Marinescu a terminat cursa de pe circuitul Catalunya la fel cum a inceput - pe locul 5.

Neamtul Tobias Hegewald l-a tinut tot timpul in spate si romanul nu s-a putut apropia de locul 4. Marinescu are acum 123 de puncte in clasamentul general si nu-l mai poate ajunge pe ocupantul locului 3, spaniolul Miki Monras, ca sa spere la o sesiune de teste in GP2.

Deja campion, italianul Mirko Bortolotti a mers ceas in Spania si a reusit a 6-a victorie din sezonul asta. Mihai Marinescu lupta sa isi mentina locul din clasamentul general duminica, in direct la Sport.ro, de la ora 14:50.