COSMAR pentru Pandurii! A pierdut la ULTIMA FAZA! Eric a dat GOLUL ANULUI in Europa League! Toate fazele din Pandurii 1-2 Fiorentina

Data publicarii: Joi 07 Noiembrie 2013, 21:50
Data actualizarii: Joi 07 Noiembrie 2013, 21:54

Pandurii a condus dupa golul mondial al lui Eric, insa a cedat in ultimele 5 minute! Matos (86) si Borja Valero (90+2) au distrus visul unei victorii istorice pentru Tg. Jiu in Europa!

LIVE TEXT:

min 90+2: GOL Fiorentina! Borja Valero inscrie cu un sut din prima, la coltul lung, dupa assistul superb, cu exteriorul, dat de Cuadrado.

min 88: Matos mai inscrie o data, insa de la margine se ridica fanionul pentru offside!

min 86: GOL Fiorentina! Cuadrado trimite un sut in cross de pe partea dreapta, Matos pune piciorul si egaleaza!

min 62: Sut eric din afara careului, mingea se duce frumos, insa trece peste!

min 57: Munua are emotii maxime in doua situatii consecutive la poarta sa! Mai intai Momcilovici il testeaza cu un sut de la distanta, apoi Eric rateaza!

min 53: Valero reia din apropiere, putin pe langa poarta! Sansa uriasa pentru Fioretina, care e din ce in ce mai prezenta in careul Pandurilor!

min 46: Mingote salveaza excelent in fata lui Ryder Matos!

min 46: Borja Valero intra la Fiorentina in locul lui Yakovenko.

min 45: Pauza la Cluj. Entuziasm maxim in tribune dupa lovitura geniala a lui Eric! 1-0 dupa 45 de minute!

min 44: Breeveld incearca o centrare din banda stanga, mingea e respinsa de apararea Fiorentinei!

min 42: A doua modificare fortata la Pandurii: Mamele intra in locul lui Erico.

min 35: Eric e din nou bine plasat in jumatatea adversa, incearca pasa pentru Alex in locul actiunii individuale si greseste assistul!

min 31: GOL Pandurii! Centrare de pe partea stanga, Eric se asaza SENZATIONAL pe minge si reia din foarfeca! 1-0 pentru Pandurii!

min 27: Joaquin scapa singur cu Mingote dupa o faza superba a Fiorentinei, incearca sa ridice mingea peste portarul Pandurilor, insa acesta rezolva faza!

min 24: Stanca e accidentat si nu mai poate continua. Intra Mingote la Pandurii.

min 23: Erico vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Yakovenko! Desi italienii au cerut rosu, brazilianul a scapat doar cu un avertisment. Erico era ultimul aparator al Pandurilor in fata portarului Stanca!

min 21: Buleica trage spectaculos de la marginea careului, mingea trece putin pe langa!

min 11: Matos trece de Paraskevas si cade in careu, arbitrul lasa jocul sa continue! Atacantul cere penalty, insa protestele sunt inutile.

min 8: Aproximativ 500 de fani italieni au venit la Cluj pentru meciul cu Pandurii. Din sectorul lor s-a auzit prima petarda pe Cluj Arena. :)

min 5: Alex are prima prezenta in careul Fiorentinei, insa controleaza prost si este deposedat!

Echipele de start:

Pandurii Targu Jiu: Stanca - Ungurusan, Paraskevas, Erico, Momcilovici - Breeveld, Anton - Buleica, Eric, Distefano - Dos Santos. Antrenor: Cristian Pustai.

Fiorentina: Munua - Roncaglia, G.Rodriguez, Compper, Alonso - Cuadrado, Aquilani, Fernandez - Joaquin, Matos, Iakovenko. Antrenor: Vincenzo Montella.

Pustai pastreaza acelasi sistem pentru revansa cu Fiorentina lui Montella! "E meci de totul sau nimic", a anuntat seful Condescu. Pandurii se bucura ca italienii isi menajeaza vedetel la Cluj. Condescu anunta ca la Tg. Jiu exista inca vise pentru primavara europeana!