Villareal 1-1 Fiorentina. Mutu, la un pas de victorie la debutul in Cupa UEFA

Data publicarii: Joi 25 Octombrie 2007, 22:07
Data actualizarii: Joi 25 Octombrie 2007, 22:07
FIORENTINA LUI MUTU, DOAR EGAL PE "EL MADRIGAL"

Fiorentina lui Mutu a incheiat la egalitate, 1-1, la Villareal in prima etapa a grupei C. Desi a fost pazit strasnic de Capdevila, Mutu a reusit sa creeze o faza-spectacol in minutul 49, cand a pasat decisiv pentru Vieri, care a deschis scorul. Fiorentina a fost echipa care a dominat mai mult, iar Mutu a reusit chiar sa inscrie in minutul 67, insa golul sau a fost anulat pe motiv de ofsaid. Golul egalizator a picat cu trei minute inainte de final, cand Pires a executat un corner de pe dreapta, iar Capdevilla a marcat cu o lovitura de cap.

Asadar un debut nu foarte bun pentru Fiorentina, iar etapa urmatoare Mutu joaca impotriva celor de la Elfsborg si cu siguranta isi doreste sa-i razbune pe cei de la Dinamo.

Minutul 49: GOL Fiorentina!! Mutu paseaza excelent pentru Vieri, iar atacantul italian aduce Fiorentina in avantaj!

Minutul 87: GOL Villareal! Capdevila reuseste sa egaleze pe final, cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Pires.