Data publicarii: Vineri 09 Aprilie 2010, 09:56
Data actualizarii: Vineri 09 Aprilie 2010, 10:14

Atletico Madrid a castigat biletul pentru un  loc in semifinale cu Liverpool, insa echipa lui Unai Emery a facut scandal!

Valencia a cerut penalty la o faza petrecuta in finalul meciului! In minutul 85,  Zigic a fost tras de Juanito in careu pana ce fundasul lui Atletico i-a rupt tricoul! Arbitrul nu a dictat nimic desi sarbul Zigic a protestat.

Atletico Madrid a remizat, joi, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Valencia, in mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Europa si s-a calificat in semifinalel competitiei datorita numarului de goluri inscrise in deplasare, in partida tur, scor 2-2.

Atletico Madrid: De Gea - Ujfalusi, Alvaro Dominguez, Juanito, Antonio Lopez - Paulo Assuncao - Reyes (Jurado '46), Raul Garcia, Simao Sabrosa - Aguero (Salvio '90+5), Forlan (Camacho '84). Antrenor: Quique Sanchez Flores.

FC Valencia: Cesar Sanchez - Alexis (Navarro '80), Maduro, Manuel Fernandes, Jordi Alba - Baraja, Silva - Joaquin (Zigic '70), Pablo Hernandez, Mata (Vicente Rodriguez '70) - David Villa. Antrenor: Unai Emery.

Partida a fost arbitrata de o brigada din Germania, condusa la centru de Florian Meyer, ajutat la cele doua linii de Sonke Glindemann si Holger Henschel. Arbitru de rezerva a fost Manuel Grafe, in timp ce arbitri suplimentari au fost desemnati Babak Rafati si Peter Sippel.