VIDEO / Debut cu SUPER pasa! Vezi primele minute Tanase la Steaua

Data publicarii: Vineri 18 Septembrie 2009, 08:04
Data actualizarii: Vineri 18 Septembrie 2009, 09:23

Steaua si-a intrerupt seria de victorii din Europa League chiar cand se astepta mai putin - a facut 0-0 cu moldovenii de la Sheriff Tiraspol.

Rada a avut prima mare ocazie pentru Steaua - in minutul 9 a sutat ca din tun, dar portarul moldovenilor a scos in corner.

Steaua a dominat, dar Sheriff s-a inchis bine in aparare. Stancu a incercat sa treaca, dar a fost luat pe sus de fundasii moldoveni.

Nici dupa pauza oamenii lui Bergodi nu s-au trezit - Petre Marin a gresit si doar reflexul lui Zapata in fata lui Volkov a salvat-o pe Steaua de la rusine.

Cei 3 oameni de pe banca Stelei, Bergodi, Rossi si Panduru, n-au gasit solutia salvatoare.

L-au aruncat in lupta pe noul Mutu, Tanase, care a debutat la Steaua in ultimul sfert de ora, dar n-a putut sa faca nimic. Intrat si el in repriza a doua, Kapetanos, a avut o singura ocazie - a tras insa in plasa laterala.

Steaua - Sheriff s-a terminat 0-0, iar oamenii lui Bergodi primesc un semnal de alarma si din Turcia - olandezii de la Twente au batut-o surprinzator cu 2-1 pe favorita grupei, Fenerbahce.