Data publicarii: Vineri 06 Aprilie 2007, 00:33
Data actualizarii: Vineri 06 Aprilie 2007, 00:33
BENFICA A REVENIT INCREDIBIL DE LA 3-0 IN FATA LUI ESPANYOL

Espanyol a avut sansa sa plece aproape calificata saptamana viitoare la Lisabona. A condus cu 3-0 Benfica, dar portughezii au reusit sa revina si sa marcheze doua goluri, care o pot duce in semifinale.

Benfica a trait o ora de groaza la Barcelona cu Espanyol. A incasat 3 goluri fara sa aiba vreo replica. Tamudo a deschis drumul spaniolilor, dupa un sfert de ora. Espanyol a intrat la pauza cu doua goluri avantaj, Riera a lovit si el in minutul 33. Tot Riera a centrat perfect si pentru al treilea gol al spaniolilor, marcat de Pandiani. In doar 8 minute, insa, Benfica a reusit sa marcheze de doua ori si sa devina favorita la calificare. Vedetele Nuno Gomes si Simao Sabrosa au inscris golurile, care fac ca Benfica sa se multumeasca cu un simplu 1-0 in returul de peste o saptamana.

In ultimul sfert de finala al Cupei UEFA care s-a jucat aseara, Alkmaar a facut egal 0-0 acasa cu Werder Bremen, iar calificarea se va decide in Germania joia viitoare.