VIDEO Marica a mai facut una: a primit rosu pentru ca si-a TRAS DE URECHE un adversar! Vezi reactia sa!

Data publicarii: Vineri 05 Noiembrie 2010, 09:50
Data actualizarii: Vineri 05 Noiembrie 2010, 10:03

Ciprian Marica a fost inger si demon ieri pentru Stuttgart! Numit de spanioli cel mai bun om al meciului, romanul a marcat si a fost eliminat pentru ca i-a aplicat unui rival o corectie mai speciala.

Ciprian Marica a fost desemnat de cotidianul spaniol AS jucatorul meciului pe care VfB Stuttgart l-a castigat, cu scorul de 3-0, in fata echipei Getafe, in Liga Europa, partida in care romanul a marcat un gol dar a fost si eliminat.

"Atacantul roman a marcat un gol, dat oferit multe pase bune si nimeni nu a fost capabil sa-i franeze incursiunile", scrie cotidianul AS.

Atacantul Ciprian Marica a fost titular la VfB Stuttgart si a marcat in minutul 26, el fiind eliminat in minutul 79.  Marica a fost lovit de un rival pe care ulterior l-a tras de ureche.

"Sunt bucuros ca am marcat, insa cred ca eliminarea mea a fost exagerata. Am incercat sa-i explic arbitrului ca el m-a lovit primul, insa nu putea sa-mi anuleze rosul!" a declarat Marica.