Statistica nu a mai contat: Steaua Rosie 2 - 3 Bayern Munchen!!

Data publicarii: Joi 25 Octombrie 2007, 21:10
Data actualizarii: Joi 25 Octombrie 2007, 21:10
KLOSE - AUR PENTRU BAYERN!
In direct la Sport.ro, Bayernul a debutat cu victorie in Cupa UEFA, invingand Steaua Rosie, scor 3-2, dupa ce a fost condusa de doua ori. Steaua Rosie Belgrad nu a repectat statistica si a fost invinsa pentru prima oara pe Maracana de catre Bayern.

Sarbii au inceput meciul in forta, Koroman fiind cel care avea sa deschida scorul in minutul 16, dupa..... Starul lui Bayern, Klose a incercat sa compenseze lipsa lui Luca Toni si a adus egalarea pe tabela dupa numai 4 minute. Golul doi al sarbilor a fost inscris de Milijas, dupa un sut puternic de la circa 20 de metri. Acelasi Klose a adus egalarea in 85, iar nemtii visau din nou. In minutul 87 Steaua Rosie ramane in 10, dupa ce Bajalica vede al doilea cartonas galben. In exact ultima faza a meciului, Kross reuseste sa inscrie, dupa un sut centrare si ii reduce la tecere pe sarbi.

Steaua Rosie Belgrad a inrtat in teren in urmatoarea formula: Randjelovic, Andjelkovic, Gueye, Militas, Koroman, Tutoric, Joao Lukas, Uribe, Castillo, Burzanovic, Bajalica.

Bayern a intrat in teren in urmatoarea formula: Rensing, Lahm, Lell, Lucio, Van Bommel, Ze Roberto, Schweinsteinger, Podolski, Klose, Schlaudraff