SF, nu altceva! In minutul 89 era 0-0 intre Sahtior si Wolfsburg! Cat a putut sa se termine meciul! Moraes a reusit o dubla

Wolfsburg Junior Moraes Sahtior Donetk Europa League
Data publicarii: Miercuri 05 August 2020, 22:08
Data actualizarii: Miercuri 05 August 2020, 22:16

Meci nebun la revenirea Europa League!

Sahtior a trecut cu 3-0 de Wolfsburg in returul optimilor de finala! Echipa din Ucraina s-a calificat in sferturi cu scorul general de 5-1.

Desi rezultatul e categoric, returul de la Kiev n-a fost insa deloc usor pentru Sahtior. Viitoarea adversara a lui Lucescu a ramas in 10 din minutul 67, cu 3 minute inainte ca echilibrul numeric sa se restabileasca. Nebunia din careu a fost pastrata pentru finalul partidei. Fostul jucator al Bistritei, Junior Moraes, a deschis scorul in minutul 89. Pana la ultimul fluier al meciului avea sa reuseasca dubla! Intre golurile lui Moraes a inscris si israelianul Solomon.

In sferturi, Sahtior o va intalni pe castigatoarea dublei manse dintre Basel si Eintracht. Calificarea e aproape jucata, dupa ce Basel a castigat cu 3-0 in deplasare pe 12 martie.