S-au temut sa nu piarda la scor mare, acum pregatesc o mare surpriza! Declaratia INCREDIBILA facuta de antrenorul croatilor dupa egalul cu Dinamo:

Dinamo Europa League
Data publicarii: Vineri 29 Iulie 2011, 07:11
Data actualizarii: Vineri 29 Iulie 2011, 07:19

Dinamo va avea viata grea cu Varazdin in returul de pe 4 august.

Antrenorul lui Varazdin, Samir Toplak, a spus ca echipa lui a avut noroc sa obtina un rezultat de egalitate, 2-2, in prima mansa a turului trei preliminar din Eruopa League. Multumit de rezultat, antrenorul lui Varazdin a crezut chiar in a doua repriza ca echipa sa poate castiga.

"Sunt multumit de rezultat, ne-am straduit sa jucam un fotbal frumos, asa cum noi jucam de obicei, cu multe pase. Dar astazi nu am avut aceasta ocazie, pentru ca Dinamo este o echipa foarte buna. Azi am avut mult noroc, cu care nu ne-am mai intalnit demult. Dinamo este echipa mai buna, dar clar rezultatul ne da dreptul sa fim optimisti si vom face tot posibilul sa o eliminam.

Daca eu as avea suporterii echipei Dinamo, acum eram in stare sa semnez ca ne calificam, dar din pacate nu-i avem. Mi-a fost frica sa nu pierdem la un scor mai mare. La pauza am simtit ca putem sa jucam mai bine in repriza a doua si chiar sa castigam", a spus Toplak. Returul se va juca la Varazdin, în 4 august.