S-a intors la locul la care A MURIT! Moment emotionant in Europa League! Un stadion intreg in lacrimi pentru jucatorul care a inghetat lumea fotbalului:

Fabrice Muamba bolton wanderers Tottenham Europa League
Data publicarii: Vineri 09 Noiembrie 2012, 10:45
Data actualizarii: Vineri 09 Noiembrie 2012, 12:48

Meciul Tottenham - Maribor din Europa League a avut un moment emotionant la pauza

Fabrice Muamba s-a intors aseara pentru prima data dupa 7 luni pe stadionul unde a suferit un atac de cord pe 17 Martie! Englezul s-a retras de atunci din cauza acelui moment.

La doar 24 de ani, Muamba s-a prabusit la un meci din Cupa Angliei dintre Tottenham si Bolton si inima i s-a oprit pentru 78 de minute! Si-a revenit insa complet iar aseara a fost prezent pe White Hart Lane pentru prima data de la momentul in care i se putea incheia viata.

La pauza meciului dintre Tottenham si Maribor, incheiat 3-1 pentru gazde, Muamba a mers pe gazon fiind ovationat de fanii lui Spurs. Englezul s-a dus exact la locul unde s-a prabusit in Martie. Si-a sters lacrimile si le-a transmis un mesaj la microfon fanilor: "Nu pot sa exprim... Tot ce pot spune este multumesc fanilor lui Tottenham petnru cum au reactionat.

Au fost oameni care s-au rugat pentru mine. Ii multumesc sefului clubului si tuturor fanilor lui Spurs. Le sunt recunoscator. Sunt niste fani grozavi" a spus Muamba, fiind coplesit de emotii.

Sursa foto: Getty Images