Rusii la prima victorie in UEFA: Spartak Moscova 2 - 1 Leverkusen

Data publicarii: Joi 08 Noiembrie 2007, 18:21
Data actualizarii: Joi 08 Noiembrie 2007, 18:21
VEZI AICI REZUMAT

Spartak a reusit prima victorie in Cupa UEFA chiar la debut si i-a egalat la puncte pe nemtii de la Leverkusen. Spartak a invins cu 2-0 pe Leverkusen si i-a administrat prima infrangere din acest sezon de Cupa UEFA.

Rusii au transat meciul in repriza a doua cand Pavlyuncenko si Mozart au marcat in minutele 65 si 77 din doua penalty-uri.  Nemtii marcheaza si ei in ultimele minute un gol minunat: Freier intra in careu si cu un sut superb trimite mingea in vinclu la coltul lung. Leverkusen s-a trezit prea tarziu insa iar rusii i-au depasit in clasament, urcand pe locul 2.

Echipa de start a lui Spartak: Pletikosa, Geder, Ivanov, Stranzl, Kovac, Torbinsky, Mozart, Titov, Kalynycenko, Pavlyuncenko, Welliton,

Echipa de start a lui Leverkusen: Adler, Rolfes, Haggui, Friedrich, Castro, Barbarez, Sarpei, Kiessling, Barnetta, Vidal, Gekas,

Min 65: GOL Spartak! Rusii deschid scorul din penalty executat excelent de Pavlyuncenko.

Min 77 : GOL Spartak! Mozart marcheza din penalty !

Min 90: GOL Leverkusen! Freier a marcat un gol superb cu un sut din careu la colltul lung!