Suparare dupa Dn1pr0! Pustai: "Am luat gol din faza fixa, le-am si spus ca acolo sunt cei mai PUTERNICI!" Pandurii vor victoria cu PACOStea portugheza:

Pandurii Targu Jiu Cristi Pustai Europa League Europa League
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2013, 21:58
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2013, 22:06

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

Cristi Pustai, antrenorul Panduriilor, a vorbit la finalul meciului pierdut cu ucrainenii de la Dnipro, acesta spunand ca echipa sa poate recupera punctele pierdute in deplasarile de la Fiorentina si Pacos.

"Am luat gol dintr-o faza fixa, de ce ne era frica nu am scapat. Stiam ca sunt foarte periculosi la fazele fixe, iar noi am gresit la marcaj, la o faza simpla.

Este o infrangere dureroasa, intrucat vine la debutul in Europa League. E tarziu sa mai spunem ca meritam macar un egal. Rezultatul real este cel de pe tabela, am intalnit o echipa puternica.

Ei au avut insa actiunile importante pe greselile noastre. Iar golul a venit tarziu, daca intram la pauza cu 0-0 cred ca era altceva.

Am avut o sansa buna pe final, insa am ratat. Pacat ca nu am avut mai multe faze. Sperante am fi putut avea, dar s-a terminat, trebuie sa invatam din aceasta infrangere. Orice punct conteaza, nu mai avem prelungiri acum.

Toate meciurile sunt grele, chiar si pe teren propriu. In deplasare jucam destul de bine si ne punem sperante in deplasarile de la Fiorentina si Pacos.

Este greu sa tinem ritmul. Astazi nu l-am avut pe Matulevicius, Adrovic s-a zbatut cat a putut, insa Matulevicius era puternic, ar fi putut sa le puna probleme mai mari", a spus Cristi Pustai la SPORT.RO