Petre Marin si Toja rateaza urmatorul meci in Europa! Banel si Bicfalvi, accidentati!

Petre Marin Steaua Ujpest Europa League
Data publicarii: Joi 23 Iulie 2009, 21:55
Data actualizarii: Joi 23 Iulie 2009, 23:55

Petre Marin a primit cartonas galben la Ujpest si va rata urmatorul meci al Stelei in Europa!

Petre Marin a fost avertizat in minutul 16 al meciului de la Ujpest! Jair Marin mai are un galben de la meciul tur si va lipsi in urmatorul meci! La fel si Toja, care va lipsi un meci in Europa.

"Nu mi s-a parut ca Bergodi a jucat defensiv. M-a surprins ca Toja a jucat mai defensiv ca Bicfalvi. S-a gresit ca i-au dat drumul lui Rada. Nu stiu ce e Tininho, habar n-am cine este. Jucatorii au vrut, dar nu pot. Nu pot sa-si depaseasca valoarea. Asta e valoarea lor. Bicfalvi nu a iesit prea mult in evidenta", a declarat Ienei la Sport.ro in pauza meciului!

Daca se va califica, Steaua va da peste invingatoarea dintre Motherwell si Flamuntari.

Steaua il mai are pe partea lu Petre Marin pe noul venit Tininho, dar acesta nu este inca pregatit!

Banel Nicolita s-a accidentat in minutul 65 si a fost schimbat cu polonezul Grzelak. Bergodi a avut iar noroc - daca in primul meci Kapetanos eliminat a fost schimbat de Stancu, jucator care a si marcat, acum Grzelak a inscris la prima atingere de la balon golul de 2-0, cu spatele.

Si Bicfalvi s-a accidentat rau la Steaua - un adversar a cazut pe genunchiul sau stang si ar putea lipsi o perioada mai lunga.