Robinho-SHOW! Manchester City 3-2 FC Twente

Data publicarii: Joi 06 Noiembrie 2008, 21:10
Data actualizarii: Vineri 07 Noiembrie 2008, 17:45
Manchester City a facut spectacol in primul meci din Cupa UEFA. Echipa care are in spate o avere de 400 de miliarde de euro, a castiga cu 3-2 in fata olandezilor de la Twente.

Vedetele lui City au facut spectacol in primul meci din Cupa UEFA. Shawn Wright Phillips a deschis scorul inca din minutul doi, dar avantajul nu a durat mult. Elia a egalat un sfert de ora mai tarziu si a adus linistea in teren.
Pana la pauza, olandezii de la Twente nu au mai iesit din propriu teren. Robinho a revenit senzational in joc in repriza a doua si a inscris pentru 2-1 in minutul 57.

Mwaruwari a facut 3-1 dupa o super-faza. Wiekaert a revenitm cu gol in minutul 65, dar a fost prea tarziu pentru Twente. Meciul s-a terminat 3-2, iar englezii de la City par cei mai puternici din grupa A, din care mai fac parte Racing, Schalke si PSG.

Pentru rezultate si clasamentele din grupele Cupei UEFA intra pe sport.ro/livescores