Mourinho si-a facut echipa praf dupa infrangerea cu Fenerbahce: "Nu poti sa iei gol in minutul 2!" O noua veste horror: Pogba s-a accidentat!

Jose Mourinho Manchester United Europa League
Data publicarii: Vineri 04 Noiembrie 2016, 09:58
Data actualizarii: Vineri 04 Noiembrie 2016, 10:02

Manchester United este pe locul 3 in grupa de Europa League dupa ce a pierdut la Istanbul cu Fenerbahce, scor 2-1.

Man United este intr-o perioada de criza - a castigat doar 2 din ultimele 7 meciuri din toate competitiile! Ultima infrangere a venit in fata lui Fenerbache, iar United este pe locul 3 dupa Feyenoord si Fenerbahce.

Mourinho nu a ezitat sa-si critice echipa, in primul rand pentru golul primit dupa 65 de secunde. United a primit gol si cu Chelsea in primul minut al acelui meci.

"O echipa care primeste gol dupa 2 minute este o echipa care nu este pregatita, nu este mental pregatita, nu e concentrata" a spus Mourinho, continuand apoi criticile: "Problema noastra incepe cu atitudinea. Ei jucau de parca era finala de Champions League, noi parca eram la un meci amical din vara. Asta e realitatea modului in care meciul a inceput.

Au meritat sa castige, fotbalul nu tine doar de calitate, este vorba si de efort, determinare, sa joci pana la limita ta, sa dai totul. Trebuie sa joci pentru 90 de minute concentrat la maximum. Intr-o asemenea atmosfera, sa-i oferi avantaj oponentului, asta isi doreau ei. Au inceput sa incetineasca jocul, au pus presiune pe arbitru, au simulat iar totul e din vina noastra". Totusi, Mourinho a mentionat si singurul aspect pozitiv al meciului pentru United: "Un lucru bun este ca Rooney a marcat, in sfarsit".

O alta veste proasta pentru United este ca Paul Pogba, cel mai scump jucator din istorie, s-a accidentat. El a fost schimbat dupa 30 de minute si prezenta lui pe teren in weekend contra lui Swansea este cu semn de intrebare. United are 3 accidentari importante in defensiva - Eric Bailly are probleme la ligamente si va reveni abia in decembrie, Antonio Valencia si-a rupt mana iar Chris Smalling are o accidentare la picior.