Motivul pentru care City nu a avut nicio sansa la Kiev! Ce ALERGIE l-a chinuit pe Balotelli in Ucraina si cum s-a manifestat:

Mario Balotelli Manchester City Europa League
Data publicarii: Vineri 11 Martie 2011, 10:24
Data actualizarii: Vineri 11 Martie 2011, 10:58

Misiunea englezilor de la City de a se califica in sferturile Europa League pare extrem de dificila dupa victoria obtinuta aseara de Dinamo Kiev, scor 2-0

Echipa de 1 miliard de euro a seicului Mansour nu a avut nicio sansa in Ucraina. Shevchenko si Gusev au fost oamenii care au adus-o pe Dinamo Kiev in postura de favorita la calificarea in sferturi.

Mario Balotelli nu a miscat pe teren, dar Mancini il scuza si povesteste chinul prin care a trecut atacantul in Ucraina.

"Mario are o alergie la gazon, si la un moment dat am vazut ca fata i s-a umflat foarte tare. Initial nu am stiut despre ce este vorba.", a spus antrenorul dupa meci.

Medicii de la City spun ca Balotelli sufera de o afectiune rara in randul fotbalistilor. Alergia se manifesta in special in cazul gazonului tratat excesiv, asa cum a fost cel de la Kiev.

Mario Balotelli a fost inlocuit in minutul 57 de Carlos Tevez.