MOMENTUL genial din finalul meciului Rio Ave - Steaua! Filip a marcat, a venit fluierul de sfarsit, apoi a urmat asta! VIDEO

Europa League
Data publicarii: Vineri 07 Noiembrie 2014, 07:54
Data actualizarii: Vineri 07 Noiembrie 2014, 08:09

Rio Ave 2-2 Steaua | Ros-albastrii au terminat dramatic un meci din care portughezii erau convinsi ca vor lua trei puncte.

Emotii maxime pentru stelisti: echipa lor a fost condusa in doua randuri de cei de la Rio Ave. Vazuta ca victima sigura in grupa Stelei, formatia din Portugalia era sa dea lovitura pe teren propriu in fata romanilor.

Mai intai a condus cu 1-0, inca din minutul 35, prin Diego Lopes. A fost nevoie de super executia lui Keseru pentru egalarea din minutul 61 iar sperantele campioanei au reinviat.

Steaua a ratat mai multe sanse de gol la 1-1, insa tot portughezii au marcat! Penalty usor acordat, iar Rio Ave a revenit in avantaj: 2-1 din minutul 77, dupa dubla lui Lopes.

Numai ca Lucian Filip a socat asistenta: s-au dat patru minute de prelungire, insa la 36 de secunde dupa incheierea lor, jucatorul Stelei a fost gasit bine in careul advers si a profitat de balbaiala din apararea portughezilor si a marcat decis pentru 2-2! Apoi s-a fluierat finalul.

Ce frapeaza este ceva ce putini oameni au realizat. Asa cum se obisnuieste, la finalul meciurilor, echipele de pe teren propriu obisnuiesc sa redea o melodie la statia de amplificare a stadionului. Rio Ave a avut o alegere frumoasa, insa neinspirata, avand in vedere cu cine a jucat si scorul din final.

"Coldplay - A sky full of stars" ('Un cer plin de stele') a fost melodia din final, redata in timp ce jucatorii Stelei se bucurau in ploaia deasa de pe terenul celor de la Rio Ave. :)