Ilie Stan l-a CUCERIT pe Becali! Cum a reusit sa resusciteze echipa si cine este noul IDOL pentru galeria Stelei:

Steaua ilie stan Europa League
Data publicarii: Luni 12 Decembrie 2011, 08:07
Data actualizarii: Luni 12 Decembrie 2011, 08:40

THRILLER de 4 ore in Europa League: MIERCURI 20:00 Zurich-Vaslui, 22.00 Steaua-AEK Larnaca, ProTV si voyo.ro!

Ilie Stan este foarte multumit de prestatia pe care au avut-o stelistii in meciul cu CFR. "A fost cea mai buna repriza din acest sezon", a spus antrenorul Stelei, iar cifrele meciului cu CFR ii dau dreptate.

Jocul bun din ultimele partide au readus speranta in randul stelistilor. Victoria din "Stefan cel Mare", dar si meciul foarte bun contra CFR-ului plaseaza Steaua din nou printre favoritele la titlu, mai ales ca distanta de 11 puncte de acum o saptamana s-a diminuat considerabil. "Ilie Stan a reusit sa uneasca vestiarul, sa ii faca pe baieti sa fie ca o familie. in al doilea rand, a reusit sa faca o pregatire fizica foarte buna si, nu in ultimul rand, foloseste aceeasi tactica meci de meci", a spus Helmut Duckadam.

"Fotbalistii erau lati dupa 20 de minute cand am venit eu. Cat de cat i-am pus pe picioare si nu se mai simte oboseala asa mult! Avem meciuri din trei in trei zile si reusim sa tinem o echipa care se bate la titlu in propriul careu si trage de timp", a spus Ilie Stan cu referire la starea fizica a fotbalistilor pe care a gasit-o cand a preluat Steaua.

Daca pana acum in galeria Stelei erau mesaje pro-Martinovic, la partida cu CFR Cluj lucrurile s-au schimbat. Raul Rusescu este noul idol al peluzei, fanii Stelei dedicandu-i jucatorului care a marcat de doua ori cu Dinamo doua mesaje speciale: "Multumim, Raul!" si "Respect, Raul!". De altfel, Rusescu a fost cel mai aplaudat stelist la inceputul meciului, atunci cand numele i-a fost aplaudat minute in sir, scrie ProSport.