VIDEO Haos la Lyon! Fanii francezi au încercat să intre pe teren după eliminarea din Europa League

Olympique Lyon Europa League West Ham Europa League
Data publicarii: Vineri 15 Aprilie 2022, 08:34
Data actualizarii: Vineri 15 Aprilie 2022, 08:35

Olympique Lyon a părăsit Europa League în faza sferturilor de finală, după ce a fost învinsă de West Ham, scor 0-3 (1-4, la general).

După 1-1 în tur, Olympique Lyon părea favorită la calificare, însă West Ham a făcut un meci excelent în Franța și a stabilit scorul final, 3-0, după doar 48 de minute, în urma golurilor marcate de Dawson, Rice și Bowen.

Fanii lui Olympique Lyon au încercat să intre pe teren

Fanii lui Lyon au acceptat cu greu eșecul drastic, iar mai mulți suporteri de la peluze au încercat să pătrundă pe teren la finalul jocului.

În imaginile apărute pe rețelele sociale se poate observa cum numeroși fani furioși ai francezilor aprind torțe și încearcă să treacă de bariere, luptându-se cu stewarzii care au format un cordon de ordine.

"Totul va rămâne ca un zgomot de fundal într-una dintre cele mai importante seri din istoria lui West Ham", a fost reacția jurnaliștilor britanici de la Mirror.

În semifinalele Europa League, West Ham va întâlni Eintracht Frankfurt, formația care a reușit surpriza pe Camp Nou și a eliminat Barcelona, scor 3-2 (4-3, la general).

Semifinalele Europa League

• RB Leipzig - Rangers (28 aprilie / 5 mai)
  • West Ham - Eintracht Frankfurt (28 aprilie / 5 mai)

Finala se va disputa la data de 18 mai, pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan din Sevilla.

Meciurile din Europa League și Conference League sunt transmise ÎN DIRECT pe Pro Arena și VOYO.