From ZERO to HERO! Ce poveste GROZAVA: in urma cu 10 zile era pus la zid de toata lumea, acum este eroul unei natiuni si isi face bagajele pentru o echipa din Serie A!

Gicu Grozav petrolul Europa League
Data publicarii: Vineri 09 August 2013, 08:30
Data actualizarii: Vineri 09 August 2013, 15:30

►One MAN Show | SuperCupa Angliei: Man United – Wigan duminica 16:00, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

Gicu Grozav a inscris golul calificarii Petrolului aseara, dupa lovitura libera executata perfect in minutul 90+4.

Un moment fantastic pentru istoria clubului, dar si pentru Romania, care se s-a calificat astfel cu 4 echipe in playoff-urile Europa League.

Revenirea lui Grozav pare desprinsa din filme. In urma cu 10 zile, mijlocasul era pus la zid de toata lumea dupa un penalty executat jalnic in minutul 90, in partida cu Pandurii, la scorul de 1-1.

"Eu l-as bate pentru ce-a facut. Pai, ce, el se crede Mutu?", spunea a doua zi presedintele Ligii, Dumitru Dragomir.

Contra a fost mai indulgent si s-a limitat sa spuna ca "n-a fost inspirat in momentul alegerii executantului".

Grozav a primit in continuare incredere din partea antrenorului si Petrolul a avut numai de castigat. Mijlocasul de 22 de ani a marcat golul egalarii in partida tur cu Vitesse si pe cel al calificarii in returul de aseara.

Vestile bune nu se opresc aici. Presa italiana anunta ca oficialii de la Bologna vor demara negocierile cu Petrolul pentru transferul lui Gicu Grozav.