Faliment la City! Manchester City 2-1 Hamburg, Robinho OUT din Europa! Vezi rezumat

Data publicarii: Joi 16 Aprilie 2009, 23:47
Data actualizarii: Vineri 17 Aprilie 2009, 01:00

Proiectul stelelor de la City e falimentar in acest sezon. Robinho a iesit din Europa, dupa ce Hamburg a supravietuit atacurilor nebune ale britanicilor si s-a calificat in semifinalele UEFA. VEZI REZUMAT

Hamburg venea pe City of Manchester dupa un 3-1 senzational in tur. City, cu toate vedetele in teren s-a vazut condusa inca din minutul 12, cand Guerrero a deschis scorul. 5 minute mai tarziu, Elano a marcat pentru 1-1, iar englezii mai aveau nevoie de doua goluri pentru a forta prelungirile. Caicedo a dus scorul la 2-1 pentru City, insa nu a fost de ajuns, iar Hamburg joaca in fata lui Werder in semifinalele UEFA.

Manchester City: 37. Given - 2. Richards, 22. Dunne, 4. Onuoha, 25. Bridge - 5. Zabaleta (19. Fernandes '77), 33. Kompany, 7. Ireland, 10. Robinho - 11. Elano (28. Sturridge '85) - 20. Caicedo. Antrenor Mark Hughes.

Hamburger SV: 1. Rost - 19. Boateng, 16. Gravgaard, 5. Mathijsen, 7. Jansen - 21. Pitroipa, 14. Jarolim, 9. Guerrero, 40. Aogo, 15. Trochowski (10. Petrici '73) - 11. Olici. Antrenor: Martin Jol.