VIDEO Europa League & Conference League | Marseille - PAOK 2-1, iar Răzvan Lucescu continuă să spere! Toate rezultatele

valentin mihaila Atalanta Red Bull Leipzig Europa League
Data publicarii: Joi 07 Aprilie 2022, 23:55
Data actualizarii: Vineri 08 Aprilie 2022, 00:08

Cele mai tari meciuri din sferturile Europa League și Conference League au fost transmise ÎN DIRECT pe Pro Arena și VOYO.ro.

În Conference League, PAOK Salonic a pierdut pe terenul lui Olympique Marseille, scor 1-2, după un meci excelent făcut de Dimitri Payet. Tot în această competiție, Feyenoord și Slavia au oferit cel mai spectaculos meci, Bodo/Glimt a învins din nou AS Roma, iar Leicester și PSV au remizat.

În Europa League, Atalanta, cu Valentin Mihăilă rezervă neutilizată, a remizat contra lui RB Leipzig, scor 1-1, iar Barcelona a înregistrat același rezultat pe terenul lui Eintracht Frankfurt. Braga a învins la limită Rangers, iar West Ham și Lyon au încheiat nedecis, 1-1.

Conference League

Marseille - PAOK 2-1

Minutul 48: GOL PAOK! Grecii recuperează în apropierea careului advers, iar El Kaddouri înscrie cu un șut puternic.

Minutul 45: GOL Marseille! Dimitri Payet marchează senzațional, de la aproximativ 20 de metri.

Minutul 13: GOL Marseille! Gerson înscrie cu o execuție spectaculoasă din marginea careului.

Leicester - PSV 0-0

Bodo/Glimt - AS Roma 2-1

Feyenoord - Slavia Praga 3-3

Minutul 90+5: GOL Slavia Praga! Ibrahim Traore egalează la ultima fază, după o bâlbâială în careul gazdelor.

Minutul 86: GOL Feyenoord! Orkun Kokcu marchează superb din lovitură liberă, la colțul scurt.

Minutul 74: GOL Feyenoord! Marcos Senesi înscrie cu pieptul după o centrare deviată.

Minutul 67: GOL Slavia Praga! Yira Sor marchează după un asediu la poarta gazdelor.

Minutul 46: Începe repriza secundă!

Minutul 45+1: Pauză! Feyenoord - Slavia Praga 1-1.

Minutul 41: GOL Slavia Praga! Peter Olayinka înscrie cu un lob, după o primă încercare eșuată.

Minutul 10: GOL Feyenoord! Luis Sinisterra pătrunde în careu, fentează un adversar și marchează cu un șut la colțul scurt.

Europa League

West Ham - Lyon 1-1

Minutul 66: GOL Lyon! Tanguy Ndombele înscrie fără probleme din fața porții.

Minutul 52: GOL West Ham! Jarrod Bowen marchează după o gafă a lui Jerome Boateng.

Minutul 45+3: Cartonaș roșu West Ham! Aaron Cresswell este eliminat pentru un fault din postura de ultim apărător.

Eintracht Frankfurt - Barcelona 1-1

Braga - Rangers 1-0

RB Leipzig - Atalanta 1-1

Minutul 90+3: Final! RB Leipzig - Atalanta 1-1.

Minutul 58: GOL RB Leipzig! Davide Zappacosta trimite în propria poartă de lângă Willi Orban, la câteva secunde după ce Andre Silva a ratat un penalty.

Minutul 46: Începe repriza secundă!

Minutul 45+1: Pauză! RB Leipzig - Atalanta 0-1.

Minutul 23: Ocazie Leipzig! Andre Silva nimerește bara cu un șut din din centrul careului.

Minutul 17: GOL Atalanta! Luis Muriel driblează un adversar, pătrunde în careu și marchează cu un șut în forță.

Minutul 1: Începe meciul!

Echipele de start:

Atalanta a terminat pe locul 3 în Grupa F din UEFA Champions League. Elevii lui Gian Piero Gasperini (64 ani) au acumulat 6 punte, din tot atâtea meciuri, dintr-o grupă din care au mai făcut parte Manchester United, Villarreal și Young Boys.

Astfel, echipa din Bergamo și-a continuat parcursul european în Europa League, unde a învins-o pe Bayern Leverkusen în optimi, cu 3-2 și 1-0, iar în sferturile competiției va întâlni tot un club din Bundesliga, în compania lui Red Bull Leipzig.