Egal URIAS la Piatra Neamt! Vaslui are prima sansa de calificare in 16-imi: Vaslui 0-0 Lazio!

Data publicarii: Joi 01 Decembrie 2011, 23:55
Data actualizarii: Vineri 02 Decembrie 2011, 00:04

Vaslui a jucat de la egal la egal cu Lazio la Piatra Neamt. Echipa lui Viorel Hizo trebuie sa faca acelasi rezultat ca cel al lui Lazio in meciul cu Sporting, pentru a obtine calificarea in primavara europeana.

Vaslui: 12.Cerniauskas, 3.Papp, 20.Milanov, 26.Farkas, 85.Gladstone, 18.Sanmartean, 23.Pavlovic, 10.Adailton(C), 11.Milisavljevic, 19.Temwanjera, 88.Buhaescu
Rezerve: 22.Puia, 5.Zmeu, 30.Costin, 77.Jovanovic, 9.Bello, 21.Balaur, 25.Willian Gerlem

Lazio: 83.Marchetti, 20.Biava, 21.Diakite, 26.Radu(C), 29.Konko, 8.Hernanes, 15.Gonzalez, 19.Lulic, 27.Cana, 25.Klose, 99.Cisse
Rezerve: 1.Bizzarri, 78.Zauri, 24.Ledesma, 41.Zampa, 7.Sculli, 9.Rocchi, 18.Kozak

'71: «» Iese Cisse, intra Rocchi

'70: Temwanjera inscrie cu capul din centrul careului, golul este anulat pentru ofsaid

'68: Adailton rateaza incredibil din 6 metri

'65: ... Radu Stefan

'60: Suteaza Adailton din lovitura libera de la 20 de metri, putin pe langa bara din stanga a portii!

'59: «» Iese Lulic, intra Scully

'59: Sut periculos al lui Sanmartean din lovitura libera, putin pe langa poarta!

'58: «» Iese Buhaescu, intra Jovanovic

'53: Cisse ii da emotii lui Cerniauskas cu un sut de la 18 metri; mingea trece putin pe langa poarta

'50: Italienii incep tare repriza a doua, insa vasluienii se apara exact.

'45: PAUZA! O prima repriza in care Vaslui si Lazio au jucat de la egal la egal, cu un mic avantaj pentru moldoveni dupa minutul 35. Gladstone si Temwanjera au ratat cele mai mari ocazii de gol. Sanmartean este, ca de obicei, mintea limpede de la mijlocul terenului.

'44: Inca o ocazie buna a vasluienilor: Temwanjera paseaza in centru pentru Sanmartean, care il vede liber pe Buhaescu in partea dreapta; Buhaescu primeste si suteaza peste poarta;

'41: Gladstone nu reuseste sa il invinga pe Marchetii din 6 metri

'31: Temwanjera reia, fara preluare, din 8 metri, mingea este respinsa in corner de Marchetti

'27: Milanov greseste o pasa simpla, Cisse recupereaza si porneste pe contraatac; Pavlovic intervine excelent si indeparteaza pericolul

'20: ... Papp. Fundasul va lipsi meciul viitor

'18: ... Temwanjera

'12: Sanmartean suteaza de la 20 de metri, mingea trece putin pe langa poarta lui Marchetti

'10: Cerniauskas are un reflex senzational la sutul lui Klose din 10 metri

'1: A inceput partida de la Piatra Neamt