VIDEO EXCLUSIV Dominik Szoboszlai, ZÉRÓ în 0-3 cu Atalanta! Maghiarul lui Liverpool ”încearcă, dar nu reușește niciodată”

Dominik Szoboszlai Atalanta Gianluca Scamacca Liverpool sferturi europa league Europa League
Data publicarii: Vineri 12 Aprilie 2024, 15:14
Data actualizarii: Vineri 12 Aprilie 2024, 15:22

”Cormoranii” au fost umiliți chiar pe ”Anfield” de trupa din Bergamo.

Liverpool a pierdut la scor de neprezentare, 0-3 pe teren propriu cu Atalanta, în prima manșă a sferturilor de finală din Europa League, meci transmis în direct joi seara de Pro Arena și VOYO.

Atalanta nu a avut milă de trupa lui Jurgen Klopp, marcând prin Gianluca Scamacca (38 și 60) și Mario Pasalic (83) și luând astfel prima opțiune pentru calificarea în semifinalele EL.

Starul maghiar de la Liverpool, Dominik Szoboszlai, a fost trimis pe teren de Klopp în minutul 46, dar a jucat catastrofal, primind cea mai mică notă dintre toți fotbaliștii de la Sofascore (6).

Nici presa din Italia nu l-a menajat: nota 5 de la Eurosport.it și Tuttomercatoweb, și două caracterizări deloc măgulitoare pentru maghiar.

”Proaspăt la revenirea de la vestiare, se remarcă doar printr-o verticalizare greșită și o încercare de la distanță respinsă de apărarea nerazzurrilor. Nu a fost nici seara maghiarului”, a scris Eurosport.it, în timp ce Tuttomercatoweb a punctat despre Szoboszlai: ”Încearcă de mai multe ori să se elibereze pentru a șuta, practic nu reușește niciodată”.

Rezumatul video al meciului Liverpool - Atalanta 0-3 din turul sferturilor EL