Cavani = ZERO! Napoli = ZERO! Viktoria i-a aratat Stelei ca se poate! A umilit-o pe Napoli chiar la ea acasa! VIDEO Napoli 0-3 Plzen

Data publicarii: Vineri 15 Februarie 2013, 17:15
Data actualizarii: Vineri 15 Februarie 2013, 17:18

Ramai pentru rezumatele din Europa League, pe Sport.ro, la 16.00.

Steaua si Napoli au mai jucat o data pana acum in ultimii ani: se intampla in 2010, cand Steaua obtinea un egal (3-3) in Romania, apoi pierdea cu 0-1 la Napoli.

Coincidenta sau nu, stelistii au condus cu 3-0 in tur, in grupele EL, inca din minutul 16 meciului. Apoi Kapetanos a fost eliminat in minutul 31, iar Napoli a inscris de trei ori: '44, '73 si '98!

Cele trei goluri marcate de Steaua in startul acelui meci pot fi comparate, ca surpriza, cu performanta celor de la Plzen, de aseara, tot cu Napoli. Cehii au castigat fara emotii in Italia, un meci in care au inscris numai cand au avut nevoie, dand trei goluri din patru suturi pe poarta. In total, Napoli a avut 12 suturi spre poarta, plus trei pe poarta. Plzen, doar patru pe poarta si zero suturi care sa fi ocolit spatiul portii!

Mai mult, returul din Cehia va fi unul fara mari probleme, pentru ca Plzen se apara bine. Totusi, Napoli ramane o forta care poate produce surpriza, asa ca se anunta un meci interesant in retur.

Ramane totusi o intrebare: poate si Steaua sa intoarca rezultatul de la Amsterdam. La fel ca in cazul cehilor, stelistii pot face surpriza - Napoli este un adversar mai bine cotat, o echipa cu vedete, dar care poate ceda in fata publicului de pe national arena.

Stadionul va fi plin, cu siguranta, iar in mod normal Reghecampf trebuie sa riste totul pentru calificare.