Becali l-a facut IMPARAT, un fost antrenor al Stelei l-a desfiintat! Reghe, pus la ZID dupa meci pentru strategia de la Stuttgart:

Laurentiu Reghecampf Europa League
Data publicarii: Vineri 21 Septembrie 2012, 07:15
Data actualizarii: Vineri 21 Septembrie 2012, 07:15

STUTTGART 2-2 STEAUA | Reghecampf a implementat un sistem inedit in echipa Stelei la meciul cu Stuttgart.

Laurentiu Reghecampf a inceput meciul cu Stuttgart intr-un sistem nou, cu trei mijlocasi de profil defensiv - Bourceanu, Filip si Prepelita. O strategie anuntata si laudata de Gigi Becali cu cateva zile inaintea meciului din Germania.

Steaua a facut o prima repriza buna, dar Reghe si-a dat seama ca nu poate forta victoria in formula initiala, si a facut doua schimbari foarte importante la pauza. Filip si Prepelita au fost inlocuiti de Pintilii si Rusescu, doi jucatori care au adus un plus urias in jocul echipei.

Dupa meci au venit si reactiile. Gigi Becali l-a laudat pe Reghecampf si l-a numit "imparat" pentru strategia aleasa, insa antrenorul Stelei a avut parte si de critici.

Anghel Iordanescu a fost cel mai vehement contestatar. Fostul selectioner nu s-a ferit sa spuna ca primul 11 a fost dictat de Becali, iar Reghe nu a facut altceva decat sa execute ordine.

"Nu inteleg cum poti sa te prezinti la un astfel de meci cu Prepelita si Filip in primul 11. Vorbim despre un jucator venit dupa o accidentare care l-a tinut mult timp pe bara, si unul tinerel, cu multe emotii pentru aceasta partida. Consider ca Reghecampf si-a ascultat patronul si a fost neinspirat in alcatuirea echipei de start."

"Steaua are sanse foarte mari de calificare, este poate cea mai puternica echipa din grupa, dar in seara asta putea sa obtina mai mult.", a spus Iordanescu la SPECIAL.