Bayern Munchen 2 - 2 Bolton: VEZI REZUMAT!

Data publicarii: Joi 08 Noiembrie 2007, 18:32
Data actualizarii: Joi 08 Noiembrie 2007, 18:32
NEMTII NU AU MAI AVUT NOROC

Nemtii de la Bayern nu au mai reusit sa se salveze pe final cum au reusit in primul meci din UEFA, cu Steaua Rosie (3-2). Englezii de la Bolton i-au condus inca din minutul 8, insa Ribery si Podolski au fost in mare forma si au reusit sa intoarca jocul. Golul egalizator a venit dintr-o pasa marca Ribery, finalizata cu un sut puternic de catre super-vedeta Podolski. Acelasi Ribery a pasat decisiv pentru al doilea gol al lui Podolski, iar meciul parea terminat. Imediat dupa ce i-a schimbat pe cei doi eroi ai meciului, englezii parca au renascut, iar la singura faza de poarta, au reusit sa egaleze, cu doar 7 minute inainte de finalul meciului.

Gardner deschide scorul pentru Bolton in minutul 8, dupa un sut deviat din interiorul careului.

Podolski aduce egalitatea pe tabela in minutul 33, dupa o combinatie cu Ribery

Podolski face spectacol! Atacantul lui Bayern marcheaza pentru 2-1, in minutul 49, dupa o pasa a lui Ribery!