AVERTISMENTUL lui Sabau: "Avem probleme!" Ce spune despre GAFELE lui Albut:

Ioan Ovidiu Sabau Rapid Europa League
Data publicarii: Joi 19 Iulie 2012, 22:38
Data actualizarii: Joi 19 Iulie 2012, 22:41

Rapid 3-1 MyPa / Ioan Ovidiu Sabau e multumit de victoria din Europa League, insa avertizeaza ca giulestenii vor avea probleme in startul sezonului.

"O victorie meritata, a fost greu pentru ca n-am mai jucat de doua saptamani, nu am avut ritm, ei au fost mai bine pregatiti pentru ca sunt in plin campionat. Am jucat foarte bine in prima repriza, nu ar fi trebuit sa primim gol. Asa am pregatit jocul, stiam ca in repriza urma sa avem probleme fizice. Am pierdut multe dueluri 1 la 1, ocazii putine. Dar sunt multumit de victorie si sper sa crestem.

Sunt jucatori care au facut doar 10 zile de pregatire, nu avem ritm. Azi s-a vazut ca nu avem ritm de joc in anumite momente. Am avut foarte putine meciuri de pregatire, nu cunosc echipa, nu stiam cum o sa reactioneze Albut dupa cele doua greseli. Nu ne asteapta nimeni, nu avem timp, trebuie sa remediem probleme din timp. Repet, nu avem ritm, suntem in urma cu pregatirea.

Pentru mine, Albut e un portar valoros, au fost portari mult mai mare care au gafat. E un jucator pe care ma bazez in continuare. Am spus ca mai avem nevoie de un portar, va veni si Codrea, e nevoie de concurenta pe fiecare post.

Calificarea nu e transata, nici vorba. Avem joc greu duminica, apoi iar joi. Nu stiu cum vor reactiona jucatorii", a declarat Sabau la Digi.