Data publicarii: Miercuri 18 Martie 2009, 21:05
Data actualizarii: Miercuri 18 Martie 2009, 23:26

Werder merge in sferturile Cupei UEFA | Astazi la Sport.ro si www.sport.ro, Aalborg - Manchester City de la 22:00

Werder Bremen merge fara emotii in sferturile Cupei UEFA, viitoarea Europa League, dupa ce a invins-o pe St. Etienne in tur cu 1-0 si a scos un 2-2 in Franta.

Meciul a inceput furtunos cu Werder in atac. Prodl a deschis scorul pentru nemti in minutul 6, iar Pizarro a marcat pentru 2-0 in minutul 27. Francezii au revenit abia in repriza secunda in joc, cand Benalouane a marcat in miinutul 64. St. Etienne a evitat infrangerea, dar nu si eliminarea, in minutul 92, cand Grax a inscris pentru 2-2.

Alexandru Tudor, arbitrul partidei, a avut probleme doar in prima repriza, cand francezii au cerut un penalty.