SPANIA 3-0 SUEDIA VIDEO: Ramos, Morata si Oyarzabal inscriu! | INSULELE FEROE 0-2 NORVEGIA; POLONIA 4-0 ISRAEL | Rezumatele sunt IN DIRECT LA PRO TV!

EURO Malta - Romania Spania - Suedia preliminarii UEFA EURO 2020 Sergio Ramos Alba Morata Asensio

00:39 11 Jun

Rezumate grupa G: Polonia - Israel 4-0, Macedonia - Austria 1-4, Letonia - Slovenia 0-5

00:36 11 Jun

Rezumat grupa B: Serbia - Lituania 4-1, Ucraina - Luxemburg 1-0

00:27 11 Jun
Rezumatele meciurilor din grupa Romaniei, grupa F: Spania - Suedia 3-0, Insulele Feroe - Norvegia 0-2

23:43 10 Jun

GOOOL SPANIA! Oyarzabal gol superb dupa un sut puternic!

23:42 10 Jun

GOOOL SPANIA! Alvaro Morata inscrie si el din penalty!

23:10 10 Jun

GOOOL SPANIA! Sergio Ramos deschide scorul din penalty in meicul cu Suedia, dupa un hent al lui Larsson! E meciul care intereseaza direct nationala Romaniei!

23:03 10 Jun

GOOOL POLONIA! Grosicki inscrie si el, la 3 minute dupa reusita lui Lewandowski!

23:00 10 Jun

GOOOL POLONIA! Lewandowski inscrie din penalty in minutul 55! E 2-0 pentru polonezi in meciul cu Israel!

22:53 10 Jun

GOOOL NORVEGIA! Johnsen inscrie cu Insulele Feroe in minutul 49!

22:26 10 Jun

GOOOL POLONIA! Piatek deschide scorul cu Israelul in minutul 35!

22:08 10 Jun

Spania inscrie cu Suedia in minutul 16, insa reusita este anulata pentru offside!

Romania asteapta victoria Spaniei

Nationala Romaniei a obtinut un egal in ultimele minute ale partidei de la Oslo si ramane in cursa pentru calificarea la UEFA EURO 2020. Nationala lui Contra ocupa locul 3 in grupa F, la 3 puncte de Suedia si la 5 de Spania,

Romania joaca in aceasta seara in Malta, in timp ce Suedia o infrunta pe Spania, singura echipa care a castigat toate partidele disputate in grupa. Meciul de pe Santiago Bernabeu este foarte important si pentru Romania. In cazul in care Spania invinge Suedia, iar Romania invinge Malta, atunci nationala lui Contra o egaleaza pe Suedia in clasament.

Echipele probabile:

Spania: Arrizabalaga - Carjaval, Sergio Ramos, Hermoso, Alba - Roberto, Busquets, Isco - Aspas, Morata, Asensio

Suedia: Olsen - Lustig, Jansson, Helander, Augustinsson - Claesson, Olsson, Ekdal, Larsson, Forsberg - Berg