VIDEO EXCLUSIV Andriy Lunin, scos țap ispășitor după România - Ucraina 3-0! Portarul lui Real Madrid, distrus de presa ucraineană pentru gafele sale

Andriy Lunin Echipa Nationala EURO 2024 nationala Ucrainei Real Madrid EURO 2024
Data publicarii: Marti 18 Iunie 2024, 08:15
Data actualizarii: Marti 18 Iunie 2024, 08:18

EURO 2024 este transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO.

În direct pe PRO TV și VOYO naționala României a obținut o victorie categorică la debutul său la Campionatul European din Germania, 3-0, în fața Ucrainei, goluri marcate de Nicolae Stanciu, Răzvan Marin și Denis Drăguș.

Meciul a început extrem de echilibrat, cu cele două echipe încercând în primul rând să stea bine în defensivă și să nu primească gol.

Stanciu, Răzvan Marin și Drăguș s-au jucat cu portarul lui Real Madrid

Echilibrul s-a rupt în minutul 29, când Nicolae Stanciu a marcat un gol fabulos după o gafă a lui Lunin. A fost 1-0 la pauză.

În repriza secundă, tricolorii au început în forță, iar Coman a trecut pe lângă gol încă din minutul 46.

S-a făcut 2-0 în minutul 53 când Răzvan Marin a marcat un gol de toată frumusețea din afara careului de 16 metri.

Drăguș a stabilit rezultatul final, 3-0, după o fază superbă creată de Dennis Man în flancul drept.

”Tot ce pot spune este că îmi pare rău”, a declarat la final portarul ucrainean Andriy Lunin, câștigător de Champions League cu Real Madrid în acest sezon.

Lunin și-a asumat vina la două dintre golurile primite, iar presa din Ucraina l-a distrus.

”Primul gol este în întregime vina portarului nostru, iar al doilea este o greșeală absolută tot a lui, nu ai cum să ratezi o minge venită de la aproape 30 de metri”, a scris Sport.ua.