Mamma mia ce meci! Anglia 2-4 Italia dupa lovituri de la 11m! PENALTY KING Pirlo i-a dat scarita lui Hart! Vezi toate fazele aici:

Anglia Italia Euro 2012
Data publicarii: Luni 25 Iunie 2012, 00:30
Data actualizarii: Luni 25 Iunie 2012, 01:44

Anglia si Italia au terminat la egalitate (0-0) dupa 120 de minute, in cel mai frumos meci facut de Italia in ultimii 30 de ani!

Anglia: 1 Hart - 2 Johnson, 3 Cole, 6 Terry, 15 Lescott - 4 Gerrard, 11 Young, 16 Milner,  17 Parker - 10 Rooney, 22 Welbeck
SUBS: 13 Green, 23 Butland, 5 Kelly, 12 Baines, 14 Jones, 18 Jagielka, 7 Walcott, 8 Henderson, 19 Downing, 20 Oxlade-Chamberlain, 9 Carroll, 21 Defoe.

Italia: 1 Buffon - 6 Balzaretti, 7 Abate, 15 Barzagli, 19 Bonucci - 8 Marchisio,  16 De Rossi, 18 Montolivo, 21 Pirlo - 9 Balotelli, 10 Cassano
SUBS: 12 Sirigu, 14 De Sanctis, 2 Maggio, 3 Chiellini, 4 Ogbonna, 5 Motta, 13 Giaccherini, 22 Diamanti, 23 Nocerino, 11 Di Natale, 17 Borini, 20 Giovinco.

Rateaza Ashley Cole!
GOL Diamanti! Italia este in semifinale!!!!!!!!!!!!!!!!

FAZELE   MECIULUI

Min 120: Final de meci fara emotii! Urmeaza penaltyuri!

Min 116: GOL ITALIA insa se arata OFFSIDE!

Min 113: Diamanti trage pe langa poarta din 10 metri!

Min 110: Italienii ataca, Carroll respinge din propriul careu!

Min 105: Final de prima repriza de prelungiri! Italia si Anglia isi doresc sa bata penaltyuri, e clar. Nicio echipa nu mai conteaza in atac, singurele faze fiind prin actiuni singulare.

Min 102: BARA PENTRU ITALIA! Diamanti trimite un sut-centrare care loveste bara lui Hart.

Min 99: Balotelli mai trage o data pe poarta, fara sanse. Apara Hart.

<<>> Iese Paker, intra Maggio

Min 91: Incep primele prelungiri de la acest European

Final! Meciul merge in prelungiri dupa ce Italia a ratat 9 ocazii imense de gol, iar Anglia 2. Meciul poate fi descris cu o singura poza. De fapt, doua... :)

Min 93: Rooneyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!! Cu cateva secunde inainte de final, Rooney trimite din foarfeca peste poarta!!!

<<>> Iese Abate, intra Maggio

Min 89: Inca o ocazie pentru Italia!!!

Min 86: Ambele echipe par sa astepte prelungirile.

Min 80: Nocerino trage pe poarta de la 30 de metri, retine Hart! Italienii au 14 suturi pe poarta!

<<>> Ies Cassano si De Rossi, intra Diamanti si Nocerino

Min 74: Gerrard centreaza de la 30 de metri, Rooney trece putin pe sub minge!

Min 66: Ocazie mare pentru Anglia! Young trage putin pe langa poarta din 10 metri!

<<>> Ies Welbeck si Milner, intra Walcott si Carroll

Min 60: Balotelli trimite peste bara. Deja ratarile italienilor nu mai impresioneaza. Au 8 pana acum!!!

Min 53: Fabulos! Italia rateaza 3 ocazii mari in aceeasi faza! Anglia are un noroc inexplicabil!!!!!!!!!!

Min 49: Incredibil! Italia mai rateaza o ocazie monumentala! De Rossi rateaza singur cu portarul din 7 metri!

Min 46: A inceput a doua repriza! Anglia trebuie sa schimbe ceva daca vrea sa reziste. Italia trebuie sa il schimbe doar pe Balotelli :)

Pauza! O bara si 3 ocazii imense pentru Italia in prima repriza, in timp ce Anglia nu a mai contat in atac incepand din minutul 5!

Min 43: OCAZIE INCREDIBILA a Italiei!!! Balotelli rateaza din 4 metri o sansa imensa.

Min 37: SUT periculos al lui Cassano, aparat de Hart.

Posesia pana in acest minut: Anglia 40% Italia 60%

Min 31: Terry este facut praf de Balotelli! Inca o ocazie uriasa pentru italian! Retine Hart!

Min 24: OCAZIE URIASA pentru Italia! Balotelli primeste o pasa geniala de la Pirlo si scapa singur cu Hart insa este blocat in ultima clipa de Terry!

Min 23: Meciul s-a mai potolit dupa un inceput nebun. Englezii ataca pozitional insa Italia se blocheaza bine si pleaca pe contraatac.

Comenteaza meciul: Alex a spus - Ce bara a dat De Rossi, ce parada Buffon mare portar, nu inteleg cum De Rossi inca mai e la Roma este un jucator genial.

Min 13: Centrare buna a lui Johnson, Rooney ajunge tarziu la minge si nu reuseste sa o impinga in poarta!

Min 11: Inca o ocazie pentru Anglia, Bonucci respinge in corner.

Min 7: Inceput nebun de meci! Ambele echipe ataca, ambele echipe au avut cate o sansa imensa de gol!

Min 5: OCAZIE INCREDIBILA pentru Anglia! Buffon retine fantastic un sut din doar 7 metri!!!!

Min 3: CE SUTTTTTT ARE De Rossi!!!!!!!! Italianul trimite de la 35 de metri, fara preluare, direct in vinclu! Bara il salveaza pe Hart!

Min 1: A inceput ultimul sfert de finala de la Euro. Semifinalele pana acum: Portugalia - Spania, si Germania, care va juca cu cine castiga azi!