Olanda a incurcat-o in Belarus, Bulgaria spala rusinea necalificarii cu Slovenia!

Data publicarii: Miercuri 21 Noiembrie 2007, 21:38
Data actualizarii: Miercuri 21 Noiembrie 2007, 21:38
BELARUS 2-1 OLANDA, SLOVENIA 0-2 BULGARIA

Olanda s-a facut de rusine acolo unde si Luxemburg a reusit sa bata. La Minsk, Olanda lui van Basten nu a putut trece de Belarus si a fost ingenunchiata cu 2-1. Vitak Bulyga a deschis scorul la inceputul reprizei secunde iar cateva minute mai tarziu bielorusii erau aproape de un succes istoric prin reusita lui Koryktko. Pe final Olanda a redus din diferenta prin golul lui Van der Vaart marcat in ultimele minute de joc.

Portocalele olandeze a fost stoarse rau de tot la Minsk  si risca sa pice din urna capilor de serie la Euro. Vecinii nostri, bulgarii, au reusit sa spele rusinea necalificarii si au incheiat cu doua victoriii campania pentru Euro 2008. Dupa infrangerea nationalei lui Piti, bulgarii i-au invins si pe sloveni chiar la ei acasa prin golurile lui Blagoy Giorgiev si Berbatov.