"Mutu nu a mai facut diferenta"
"Avem o echipa nationala care a ajuns la maturitate a dovidit-o in primele 2 meciuri din grupa, dar nu am ajuns la nivelul sa trecem de o echipa ca Olanda. A fost o grupa prea grea.Olanda era mult prea valoroasa. Olanda a jucat cu cei mai buni: are doua echipe extrem de valoroase. Mutu din pacate nu a fost cel din preliminarii, nu a mai facut diferanta, am trait tot timpul dupa el si pentru ca a fost intr-o scadere de forma am suferit toti", a spus pentru Sport.ro Gica Popescu.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News