Spectacol! Rusia, in sferturi cu Olanda!

Rusia Suedia EURO 2008
Data publicarii: Miercuri 18 Iunie 2008, 21:32
Data actualizarii: Miercuri 18 Iunie 2008, 23:41

Rusia a facut spectacol cu Suedia si si-a asigurat biletele pentru sferturi unde se va lupta cu Olanda!

Dezastru pentru Ibrahimovic si compania! Sudezii pleaca acasa de la Euro dupa ce au fost umiliti de o echipa a Rusiei extrem de spectaculoasa. Banii promisi de federatia rusa i-au motivat la maxim pe juactorii lui Guus Hiddink care au batut cu 2-0 Suedia in ultmul meci din grupa si merge cu Spania in sferturi.

Suedia a dezamamgit: Larsson si Ibrahimovic nu s-au inteles in atac si nu au aratat mai nimic. Primul gol pentru rusi a venit la mijlocul primei reprize cand Roman Pavlyuchenko a dat lovitura de gratie. Rusii au facut spectacol in continuare acelasi Roman Pavlyuchenko, ratand alte 4-5 ocazii mari.A. Arshavin  asigura biletelele pentru sferturi pentru Rusia cu golul din minutul 50.