Spania, inca o victorie si gata de "vendetta" contra Italiei!

Euro Grecia Spania EURO 2008
Data publicarii: Miercuri 18 Iunie 2008, 21:22
Data actualizarii: Miercuri 18 Iunie 2008, 23:53
Cu mintea in sferturi unde vor da peste adversara Romaniei din grupa Italia, Spania  a castigat ultimul meci din grupa  cu 2-1 si a lasat fara victorie la Euro, campioana europeana Grecia.

Spania intra in clubul select al echipelor care au castigat toate cele 3 meciuri  din faza grupelor la Euro: Olanda si Croatia.

Cu rezervele, Spania a inceput cu emotii partida cu campioana european Grecia. Charisteas dechide scorul pentru greci in minutul 42 cu o lovitura de cap de la 11 metri. Spania revine in forta de la cabine si arata ca este puternica in atac si fara Torres si David Villa.
Ruben de la Red  cu un sut superb fara preluare si Daniel Guiza cu o lovitura de cap aduc victoria echipei lui Luis Aragones care pregateste deja vendetta importiva Italiei, campioana mondiala, pe care n-a invins-o niciodata intr-un meci oficial la marile competitii.