Dezastru pe Wembley - Anglia rateaza calificarea la Euro: Anglia 2-3 Croatia VEZI REZUMAT

Data publicarii: Luni 19 Noiembrie 2007, 12:12
Data actualizarii: Luni 19 Noiembrie 2007, 12:12
RUSIA SI CROATIA ISI FAC BAGAJELE PENTRU EURO

Cosmar pe Wembley pentru Anglia. Ce a inceput prost s-a terminat si mai prost pentru echipa lui McClaren care isi poate lua adio de la postul de selectioner dupa un meci de infarct in care a ratat calificarea la Euro cu Anglia.
Anglia vede Euro 2008 la televizor dupa ce a fost umilita 2-3 chiar acasa de o Croatie formidabila.

Dezastrul pentru Anglia a inceput in minutul 8 cand portarul Carson se face de ras dupa o gafa de zile mari la sutul de la 40 de metri al lui Niko Kranjcar. Croatia nu s-a oprit si  in minutul 14 a ingropat Anglia prin golul lui Olic.
In repriza a doua Defoe si Beckham au jucat un rol crucial pentru Anglia si au dat sperante englezilor punand umarul la golurile lui Lampard din penalty si Peter Crouch.

Anglia era calificata , dar Croatia a refuzat sa moara iar in minutul 76 Mladen  Petric a redus la tacere Wembleyul cu un gol care ii lasa acasa pe englezi. Croatia reuseste o victorie istorica in fata englezilor si merge cu Rusia la Euro 2008.