„
Nu suntem in stare sa ne punem cu marile forte fotbalistice. Olanda a reusit sa le administreze Frantei si Italiei doua infrangeri rusinoase, iar noi ne mandrim cu un egal. Chiar daca Piturca a organizat bine echipa, noi avem probleme mult mai mari. Ar trebui sa fim mai ponderati in promisiuni. Olanda a parut ca o echipa boema, care a tratat jocul lejer. Din pacate nu am avut solutii pe benzi si in aparare, singura noastra preocupare fiind sa nu primim golâ€, a spus fostul arbitru la Special.