Bulgaria - Luxemburg 3-0

Data publicarii: Joi 13 Septembrie 2007, 10:22
Data actualizarii: Joi 13 Septembrie 2007, 10:22
BULGARII COMPLICA GRUPA!

Aseara, contracandidata Romaniei la calificarea la Euro 2008, Bulgaria, a invins Luxembrug cu scorul de 3-0. Cu Berbatov in forma mare, luxemburghezii au devenit o prada usoara primind doua goluri in cateva minute. Martin Petrov a incheiat conturile definitv cu un penalty in minutul 54 asigurand victoria echipei sale. Acest succes reprezinta o gura de aer de care Bulgaria avea nevoie pentru a supravietui in grupa G. Dupa aceasta runda, Bulgaria a acumulat 18 puncte, cu doua mai putin decat Romania. Desi au un meci mai putin disputat, "tricolorii" vor intalni in meci direct ambele concurente la un loc de Euro, Olanda la Constanta si Bulgaria la Sofia.
Bulgaria - Luxemburg 3-0. Au marcat: Dimitar Berbatov 27, 28; Martin Petrov 54 - penalty.