"Visul oricărui craiovean este să-i dea gol lui Dinamo". Reacție savuroasă a marcatorului de la FC Bihor

Alexandru Popa Cupa Romaniei Dinamo FC Bihor Cupa Romaniei FC Bihor, echipă din Liga 3/sursa foto: Imago
Data publicarii: Vineri 03 Noiembrie 2023, 23:29
Data actualizarii: Vineri 03 Noiembrie 2023, 23:31

Dinamo a fost ţinută în şah de formaţia de liga a treia FC Bihor, scor 1-1, la Oradea, într-un meci din grupa C a Cupei României.

Dinamo a reuşit să deschidă scorul în debutul reprizei secunde, prin Ricardo Grigore (48), după o lovitură liberă executată de Ahmed Bani.

Gazdele au egalat pe final (84), prin fundaşul Alexandru Popa, după o minge respinsă greşit de Ricardo Grigore. Bihorenii puteau primi penalty în minutul 25, când Florin Chitaş a fost faultat de Răzvan Patriche în careu.

Dinamo a ratat o mare ocazie în finalul meciului, Dennis Politic fiind blocat in extremis de portarul Mihai Pânzariu (86).

Reacția lui Alexandru Popa după FC Bihor - Dinamo 1-1

La interviul acordat la finalul partidei, Alexandru Popa a vorbit despre rezultatul important obținut de echipa sa în fața celor de la Dinamo.

"Mă simt foarte bine, foarte fericit. Am înscris, mi-am ajutat echipa să obțină un punct în fața unei echipe de tradiție. A fost și un orgoliu oltenesc. Vin din Craiova și visul oricărui craiovean este să-i dea gol lui Dinamo. Eu zic că se putea chiar să obținem cele trei puncte, îsnă d-asta e frumos fotbalul, pentru că obținem astfel de rezultate.

A fost o onoare să jucăm cu echipe mari. D-asta ne antrenăm zi de zi. Atmosfera a fost foarte bună. Acest lucru este un bonus pentru noi", a spus jucătorul, potrivit Digi Sport.